Kadra

 

 

MAŁGORZATA OBERZIG

 

* dyrektor Technikum Informatycznego 
* nauczyciel matematyki

 

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Matematyki Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Od wielu lat jestem egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a matematyka jest jej wielką pasją i fascynacją. Uwielbia uczyć, mogłabym godzinami tłumaczyć uczniom trudne zadania. Najbardziej cieszy ją to, że wielu wychowanków studiuje, bądź już ukończyło studia związane z matematyką. Choć praca nauczyciela jest bardzo ciężka nie zamieniłabyjej na żadną inną.

 

JAN KUCZYŃSKI

 

* wychowawca klasy 3 GA
* nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie

 

Studia historyczne ukończył na Wydziale Filologiczno – Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwent studiów podyplomowych z wiedzy o społeczeństwie i edukacji europejskiej. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Od kilkunastu lat nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w liceach ogólnokształcących oraz gimnazjum.

 

 

PIOTR MATUKIEWICZ

 

* wychowawca klasy 3 Gd
* nauczyciel języka niemieckiego

 

Jego celem jest przygotowanie uczniów do swobodnego posługiwania się językiem niemieckim w codziennym życiu. Zależy mu na tym, żeby komunikacja w języku niemieckim nie stwarzała problemów, nie stresowała, a wręcz odwrotnie - przynosiła satysfakcję i poczucie, że język obcy nie musi być wcale obcy. Na zajęciach u Piotra Matukiewicza dominują ćwiczenia, które pozwalają w szybki i przyjemny sposób opanować materiał.

 

 

 

MAŁGORZATA PARYLAK

 

* nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa oraz wychowania do  życia w rodzinie

 

Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Słupsku (magister pedagogiki) oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (Obrona Cywilna i Wychowanie Obronne). Słuchaczka kursow kwalifikacyjnych. Od 26 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Kilkunastoletni staż pracy odbyła w placówkach dydaktyczno – wychowawczych na terenie Trójmiasta. Przez kilka lat była nauczycielką języka polskiego w Polskiej Szkole im. M. Konopnickiej w Londynie. Wyznaje zasadę, że należy szukać w uczniach tego, co w nich najlepsze. A pozytywna motywacja potrafi czynić cuda.

  

 

MARCIN SELKE

 

* nauczyciel informatyki 

 

Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Filologia polska (nauczycielska). Obecnie uczestniczy w Podyplomowych Studiach Podstaw Informatyki (nauczycielskie), które są prowadzone przez Uniwersytet Gdański. Prywatnie jest fanem Sherlocka Holmesa i miłośnikiem literatury, filmów oraz gier o tematyce kryminalno-detektywistycznej. Interesuję sie też komputerami (hardware), urządeniami mobilnymi i muzyką elektroniczną.

 

 

 

AGNIESZKA SMOLIK

 

* wychowawca klasy 3 Gb
* nauczyciel języka angielskiego

 

Nauczanie języka angielskiego i praca z młodzieżą dają jej ogromną radość i satysfakcję. Spełnia się mogąc obserwować rozwój młodego człowieka, pomagać rozwiązywać problemy i cieszyć się z osiągnięć. W swojej pracy stara się, aby młodzież zrozumiała jak ważny jest język angielski. Próbujerównież zainteresować historią i kulturą krajów anglojęzycznych.  

 

 

 

 

KS. ARTUR SUSKA

 

* nauczyciel religii

 

Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Od lipca 2016 roku wikariusz Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Zainteresowania: sport, muzyka, teologia. Ulubione motto: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą! (św. Augustyn).

 

 

 

 

 

 

MONIKA TOMCZAK

 

* nauczyciel języka rosyjskiego
* wychowawca klasy 3 Gc

 

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Wciąż zdobywa wiedzę i podnosi swoje kwalifikacje studiując na Wydziale Nauk Społecznych oraz kontynuując studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Praca z dziećmi i młodzieżą to spełnienie jej marzeń i źródło satysfakcji. Dąży do tego, by motywować i zachęcać uczniów do nauki oraz budować w nich poczucie wiary we własne możliwości. Stara się przekazywać wiedzę w sposób przystępny i ciekawy biorąc pod uwagę potrzeby, możliwości i zainteresowania młodzieży. 

 

MAREK CZARNOWSKI

- nauczyciel języka kaszubskiego

 

Absolwent wychowania muzycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy, edukacji plastycznej w Akademii Bydgoskiej, choreografii w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Przez ponad 30 lat grałem, tańczyłem i recytowałem po kaszubsku w Zespole Pieśni i Tańca "Krebane" z Brus, będąc jego uczestnikiem, następnie instruktorem i kierownikiem artystycznym. Przez 25 lat pracowałem w szkołach, domach kultury i zespołach folklorystycznych.
Kaszuby, poprzez swoje piękno, różnorodność są jednym z najciekawszych i najpiękniejszych regionów Polski. Być Kaszubą, mówić po kaszubsku, znać ich historię i kulturę, to powód do dumy każdego młodego mieszkańca regionu.

  

TOMASZ GUTOWSKI
- nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

 

Jestem doktorem nauk ekonomicznych i od ponad dekady pracownikiem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Byłem Zastępcą Dyrektora w Instytucie Transportu i Handlu Morskiego oraz prodziekanem w niepublicznej uczelni wyższej. Wyniki własnych badań naukowych publikuję w kraju i za granicą. Uczestniczę w licznych konferencjach tematycznie związanych z ekonomią. Przez wiele lat pełniłem różne funkcje we władzach spółek prawa handlowego. Wolny czas spędzam aktywnie, najchętniej na południu Europy. 

 

ROBERT KANAAN

- nauczyciel wiedzy o kulturze oraz zajęć artystycznych

 

Absolwent Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Instruktor w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie (odpowiedzialny m.in. za szkolenie i egzaminowanie przewodników).

Kompozytor - jedna z czołowych postaci polskiej muzyki elektronicznej i ilustracyjnej. Operuje własnym niepowtarzalnym stylem, łączy elementy klasyczne i etniczne. Jest cenionym i uznanym twórcą teatralnym.

NAGRODY, WYRÓŻNIENIA

  • Festiwal Młodej Sztuki w Poznaniu (kompozycja)
  • Rzeczpospolita (Janusz R. Kowalczyk) - Najlepsza muzyka w sezonie teatralnym 95/96 w Polsce w rankingu miesięcznika Teatr

 

DAWID KASPRZYK

- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie oraz edukacji dla bezpieczeństwa

 

Jestem absolwentem Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, ukończyłem Bezpieczeństwo narodowe ze specjalnością Bezpieczeństwo publiczne, a także studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.  Posiadam certyfikat CAE z języka angielskiego, który umożliwił mi zdobywanie doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel.  Interesuję się w szczególności kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa i społeczeństwa, a także historią. Wolny czas lubię spędzać aktywnie. Oprócz tego jestem wielkim fanem kina i filmu, piłki nożnej i lekkoatletyki, rozrywki multimedialnej, a także literatury przygodowej.

 

PRZEMYSŁAW ŁOCKIEWICZ
- nauczyciel historii
 
Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskałem stopień doktora nauk humanistycznych oraz licencjat z filologii klasycznej o specjalności cywilizacja śródziemnomorska. Wykładam również na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Moją pasją jest historia, socjologia oraz języki starożytne. Lubię podróżować i poznawać zabytki antycznych kultur.

 

KINGA KLEBBA

- nauczyciel geografii

 

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – kierunek Geografia, specjalność geografia fizyczna i kształtowanie krajobrazu

Terenowy Przewodnik Turystyczny – powiaty: pucki, wejherowski, lęborski. Pilot Wycieczek.

 

ROMAN MEINA

- nauczyciel fizyki oraz informatyki

- sieci komputerowe

- systemy operacyjne

- wychowawca klasy 2 TI

 

Absolwent fizyki na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. W takcie studiów zdobył uprawnienia
do nauczania informatyki w szkołach ogólnokształcących i zawodowych. Nauczyciel i wychowawca 
w szkole podstawowej oraz liceum ogólnokształcącym. Trener szkoleń informatycznych.
Wieloletni pracownik sektora IT branży korporacyjnej.

 

NATALIA RESKE

-nauczyciel języka angielskiego

 

Jestem absolwentką filologii angielskiej i Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu. Język angielski jest dla mnie przede wszystkim narzędziem służącym komunikacji, poznawaniu ludzi i świata, dletego też w swojej pracy największy nacisk kładę na przyswojenie przez uczniów tej sprawności tak, aby nauka nie kojarzyła im się tylko z mozolnym zapamiętywaniem listy nowych słówek, ale ze zdobywaniem umiejętności, którą będą mogli wykorzystać w praktyce.
 
 
 

 

TOMASZ GOLUCH

- rozszerzona informatyka

- programowanie

 

Absolwent Politechniki Gdańskiej, wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki kierunek Informatyka oraz wydziału Zarządzania i Ekonomii i kierunek Zarządzanie. Aktualnie doktorant z otwartym przewodem doktorskim i wykładowca na Politechnice Gdańskiej zatrudniony w Katedrze Algorytmów i Modelowania Systemów. Zainteresowania naukowo/dydaktyczne to rozwiązywanie gier logicznych przy pomocy mechanizmów sztucznej inteligencji, modelowanie sytuacji ekonomiczno-społecznych za pomocą gier kooperacyjno-konkurencyjnych., środowisko .NET i jego aspekty biznesowe. Moje zainteresowania to również muzyka (wokalista w zespole rockowym), żeglarstwo (Kapitan jachtowy, Instruktor żeglarstwa).

 

ks. MATEUSZ ZAWADZKI

- nauczyciel religii

 

Absolwent wydziału teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Seminarium Duchownego w Gdańsku. Wyświęcony na prezbitera został 1 czerwca 2014 r. Od tego też czasu jest wikariuszem w parafii siostry Faustyny w Pucku. Jego pasje to kapłaństwo, ikonopisarstwo, teologia i Pismo Święte. 

 

 

 

 

 

 

 

Założyciel szkoły:
Pozytywne Inicjatywy

REKRUTACJA


E-DZIENNIK


ZASTĘPSTWA