Wspólnie świętowaliśmy nasz sukces w ratuszu

 

 

Sala w puckim ratuszu wypełniła się po brzegi w piątkowe popołudnie. Uczniowie technikum, nauczyciele, dyrektor Małgorzata Oberzig i prezesi Pozytywnych Inicjatyw wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się razem, aby móc raz jeszcze cieszyć się z sukcesu, który od niedawna widnieje na ich wspólnym koncie.

- Kiedy w 2000 roku rozpoczynałem szkołę średnią już wtedy było głośno o Rankingu Perspektywy - komentuje Arkadiusz Gawrych, prezes Pozytywnych Inicjatyw. - Na liście najlepszych pojawiła się też szkoła w Gdyni, ta sama obok której teraz przyszło nam stanąć na podium. To spełnienie marzeń.

 

Przy okazji spotkania uczniowie mogli posłuchać o historii powstania szkoły i samej firmy, o której chętnie opowiedzieli jej założyciele i członkowie. To piękna i przepełniona ambicjami historia o marzeniach, które po latach udało się zrealizować dzięki pracy wielu.

 - Kilka lat temu, kiedy zakładaliśmy szkoły w powiecie ale i całym województwie zależało nam, aby mogły one konkurować z najlepszymi - mówił Piotr Szeląg, wiceprezes Zarządu. - Ten dzień, w którym otrzymaliśmy nagrodę pokazał, że warto marzyć - dodaje.

Podziękowaniom nie był końca. W pierwszej kolejności dla uczniów, dzięki którym marzenia nauczycieli i dyrektora mogły się spełnić. Skąd taka zdolna młodzież w Pucku? Pani Małgorzata Oberzig ma swoją teorię na ten temat:

 - Nasi uczniowie co dzień mnie zaskakują - mówiła na spotkaniu Małgorzata Oberzig. - Pamiętam, jak musiałam zostać chwilę dłużej w pracy. Kiedy z niej wychodziłam, było już późno. Ku mojemu zdziwieniu, mimo naprawdę późnej pory, uczniowie byli jeszcze w salach. Odbywały się zajęcia dodatkowe i inne przedmioty. To pokazało mi jedynie, że ta młodzież naprawdę chce coś osiągnąć. Chcemy im to umożliwić.

 

Edukacja to nie wszystko

Hanna Pruchniewska w swoim przemówieniu dziękowała prezesom za ich ciężką pracę, dzięki której Puck świetnie wypada na tle innych miast, które posiadają podobne szkoły. Kazimierz Plocke, który nas również odwiedził nie krył dumy i podziwu.

- Jestem dumny, że jesteście taką szkołą, że się wyróżniacie na tyle innych - komentuje Kaziemierz Plocke. - Pamiętajcie, tylko szlachetne ryby płyną pod prąd, do żródła - dodał.

Za zakończenie spotkania, po wielu ciepłych słowach, które padły i rozdaniu podarunków dla uczniów i pracowników Technikum im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, przyszedł czas na poczęstunek. Na wszystkich zebranych w sali czekały smakołyki - zarówno słodkie jak i wytrawne - które przygotowała restauracja Nordowi Mol.

 

Założyciel szkoły:
Pozytywne Inicjatywy

REKRUTACJAE-DZIENNIK


Microsoft Imagine

LAiTI

100LecieGra

Kaszebe.org