Aktualności

 

Środa 20 czerwiec 2018

Korki dla Wojtusia – efekt trzeciej zbiórki zbiórki

 

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego dostarczyliśmy zebrane nakrętki rodzicom Wojtusia – łącznie ze wszystkich szkół 22,55 kg. Od rozpoczęcia akcji w grudniu 2017 r . zebraliśmy 135,2 kg korków. Prosimy uczniów, rodziców i nauczycieli o zbieranie nakrętek w trakcie wakacji. Można zachęcić rodzinę lub sąsiadów (szczególnie w barach i pensjonatach).

 

 

Środa 13 czerwiec 2018

Uczniowie LA i Ti na wręczeniu Nagród im. M. Płażyńskiego

 

Minionej soboty nasi uczniowie wzięli udział w gali wręczenia Nagród im. Macieja Płażyńskiego, które przyznawane są dziennikarzom i mediom służących Polonii. W tym roku Laureatami zostali: Małgorzata P. Bonikowska z Kanady, twórczyni i autorka podcastu POLcast – w kategorii dziennikarz medium polonijnego; Gerhard Gnauck, dziennikarz zagraniczny publikujący m.in. w „Die Welt” i „Frankfurter Allgemeine Zeitung”; „Głos – Gazeta Polaków w Republice Czeskiej” – w kategorii medium polonijne. Wyróżnienia otrzymali Beata Kost, dziennikarka „Kuriera Galicyjskiego” za książkę „Kobiety ze Lwowa”; oraz „Culture Avenue” – internetowy magazyn, promujący polskich twórców, pracujących za granicą. W jury zasiadają: syn Macieja Płażyńskiego Jakub, Jarosław Gugała (Polsat), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita"), Małgorzata Naukowicz (Polskie Radio), Krzysztof Rak (dziennikarz, publicysta) i Karolina Grabowicz-Matyjas (dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni). Nagroda im. Macieja Płażyńskiego powstała z inicjatywy Press Clubu Polska, Jakuba Płażyńskiego, prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni, marszałka województwa pomorskiego i Fundacji Pomorskiej.

 

 

Piątek 08 czerwiec 2018

Uczeń Albert Wolszon w siedzibie GOOGLE!

 

Uczeń Albert Wolszon, laureat ogólnoświatego konkursu „Google Code- In” w ramach nagrody odwiedził San Francisco, w tym również siedzibę firmy GOOGLE. Jednym z elementów wycieczki był Rejs luksusowym jachtem pod Golden Gate Bridge oraz zwiedzanie miasta. Przykład Alberta i jego sukcesu pokazuje, że warto brać udział w konkursach, bo oprócz samorozwoju można zdobyć wspaniałe nagrody.

 

 

Czwartek 07 czerwiec 2018

Grupa LAiTI w akcji!

 

Kolejne szkolenie za nami, tym razem w przedszkolu Bursztynek we Władysławowie. Zależy nam, aby dzieci od małego uczyły się, że pomagać nie należy się bać. Serdecznie dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

 

 

Czwartek 07 czerwiec 2018

Uczniowie na dwudniowym szkoleniu windsurfingowym !

 

Klasa 1 Lab uczestniczy obecnie w dwudniowym szkoleniu windsurfingowym! Zajęcia odbywają na w szkółce OD-DECH mieszczącej się na Campingu Kaper. Uczniowie dwa razy dziennie szkolą się na wodzie pod okiem instruktorów. Oprócz zajęć na wodzie jest też czas na mecze koszykówki i wieczorne grillowanie. Aż żal będzie wyjeżdżać. Nasi uczniowie już po kilku godzinach szkolenia, dzisiaj sami potrafią pływać po akwenie naszej Zatoki. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

 

 

Czwartek 07 czerwiec 2018

X Ogólnopolski Amatorski Turniej Teatralno- Kabaretowy "Wieżowisko"

 

W ubiegły weekend młodzież naszych szkół udzielająca się w Teatrze Pozytywnym wraz z opiekunem p. Robertem Kanaanem brała udział w X Ogólnopolskim Amatorskim Turnieju Teatralno - Kabaretowym "Wieżowisko" w Gniewinie.   Nasz Teatr zdobył tam kolejny cenny laur za sztukę "Prosta Opowieść" - Wyróżnienie w kategorii Teatr Młodzież oraz nagrodę pieniężną, którą przeznaczymy na dalszą działalność teatru.   Konkurencja była silna, występowało ok. 40 zespołów z całej Polski, tym bardziej jesteśmy dumni z naszego sukcesu!

 

 

Założyciel szkoły:
Pozytywne Inicjatywy

REKRUTACJAE-DZIENNIK


Microsoft Imagine

LAiTI

100LecieGra

Kaszebe.org