Nasi uczniowie nominowani do konkursu Sapere Aude - miej odwagę być mądrym!

 

 

 

Konkurs Sapere Aude jest kierowany do uczniów szkół zarówno podstawowych jak i ponadgimnazjalnych, którzy mogą być zgłaszani poprzez władze szkoły, organizacje społeczne czy osoby fizyczne. Co roku nasz Zespół Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku reprezentuje garstka ambitnych i ponadprzeciętnie uzdolnionych uczniów, którzy na co dzień szkolą swoje zdolności i... pomagają w tym innym.

 

Łukasz Jalowski - dwukrotny laureat konkursu "Projekt z klasą" organizowanym przez Wydawnictwo Nowa Era. Jako jedyny w dwóch edycjach pod rząd został doceniony przez jury. W pierwszej edycji konkursu został nagrodzony, wraz z kolegą z klasy, za prowadzenie zajęć z projektowania i druku 3D dla uczniów szkół podstawowych z powiatu puckiego oraz projekt latającego drona, wydrukowanego na drukarce 3D. W kolejnej edycji zachwycił jury drukarką 3D, którą zaprojektowano w ramach zajęć koła naukowego, wydrukował w 3D, a następnie zmontował.
- współzałożyciel i przewodniczący koła naukowego "Pozytywni 3D" w ramach którego wraz z innymi uczestnikami realizuje kolejne projekty.

 

Nominowany w Konkursie – Albert Wolszon - laureat konkursu "Projekt z klasą" organizowanym przez Wydawnictwo Nowa Era. Projektem Alberta była aplikacja służąca przypominaniu o braku leków, a także przy pomocy zeskanowaniu kodu kreskowego, przedstawiające najważniejsze informacje dotyczące tego lekarstwa;
- laureat konkursu "Hack Heores" z tą samą aplikacją;
- laureat ogólnoświatowego konkursu "Google Code-In". W nagrodę odwiedził San Francisco i największe, światowe firmy z branży IT;
- laureat konkursu "IT i Cyberbezpieczeństwo".

 

Nominowana w Konkursie – Dorota Skoczke. Uczennica Liceum Akademickiego im. M Płażyńskiego w Pucku. Fanka języka kaszubskiego, malarka z zamiłowania.

 

Założyciel szkoły:
Pozytywne Inicjatywy

REKRUTACJAE-DZIENNIK


Microsoft Imagine

LAiTI

100LecieGra

Kaszebe.org